close
loading
 

Panele 3D na ścianę

 

Panele 3D na ścianę to zupełnie nowa jakość w zakresie aranżacji wnętrz. Te ozdobne płyty dekoracyjne są świetnym sposobem na urozmaicenie elementów wykończenia naszego domu czy apartamentu. Dają bardzo dużo możliwości ciekawego i unikalnego zaaranżowania wnętrza naszego domu. Już jedna ściana pokryta panelami będzie prezentować się bardzo oryginalnie. To ostatni krzyk mody we wzornictwie i technikach aranżacji wnętrz.

Panele 3D na ścianę możemy zastosować dosłownie w każdym pomieszczeniu naszego domu. Równie dobrze może to być salon, kuchnia, jak i sypialnia, a nawet przedpokój.

Panele 3D na ścianę wykonane są z bardzo różnorodnych materiałów. Najczęściej stosuje się gips lub styropian. Jednak możliwe jest również wykorzystanie takich materiałów jak poliuretan, płyty MDF, a nawet drewno czy beton. W zależności od zastosowanego materiału panele mogą mieć oczywiście zupełnie inne właściwości. Na przykład panele wykonane z poliuretanu są bardzo lekkie. W związku z tym, mogą być montowane na suficie, Panele wyprodukowane z płyt MDF dają z kolei najwięcej możliwości sposobów wykończenia. Najbardziej, popularne i zarazem najtańsze są panele 3D na ścianę, wykonane z gipsu lub styropianu. Wbrew pozorom panele 3D na ścianę są bardzo wytrzymałe. Oczywiście mogą ulec uszkodzeniom, jeśli uderzymy w nie z dużą siłą – na przykład kantem blatu stołu. Poza takimi drastycznymi przypadkami nic im jednak nie grozi. Warto pamiętać, że panele 3D na ścianę mogą być również montowane w łazienkach. Trzeba pamiętać, żeby w tym wypadku te elementy nie miały bezpośredniego kontaktu z wodą. W tym wypadku warto kupić panele uprzednio zaimpregnowane przez producenta lub odpowiednio zaimpregnować je samodzielnie.

 

 

Panele ścienne 60cmx60cm

 

 

Jeżeli chcemy stworzyć ciekawe wnętrze, doskonale do tego nadają się panele ścienne 3D. Nadają wnętrzu wyrafinowany wygląd i dlatego początkowo były stosowane we wnętrzach publicznych, takich jak: hole hotelowe, restauracje, czy sale konferencyjne. Coraz częściej stosuje się je także w domach i mieszkaniach.

 


Czym jest panel dekoracyjny 3D?


Jest to cienka płyta gipsowa, która jest wzmocniona szklanym włóknem. Przy ich produkcji stosuje się sprasowane szklane włókna palmowo - kokosowe. Na rynku możemy dostać panele, które wykonane są z PCV. Mogą mieć wykończenie matowe lub błyszczące. Możemy je malować farbą lub lakierem.

 

Charakterystyka paneli 3D

 

 

Najczęściej grubość płyty wynosi około 1,5 cm. Zazwyczaj mają powtarzający się motyw lub wzór, który umożliwia nam układanie ich na ścianie w pionie lub poziomie. W ten sposób otrzymujemy trójwymiarową taflę. Dostępne są też panele 3D z wytłaczanymi wzorami fal czy kółek. Charakteryzują się wodoodpornością i zwykle stosuje się je w łazienkach lub kuchniach.
Podsumowanie Panele 3D to doskonały pomysł na niebanalne wnętrze. Poza tym nie wymagają regularnej konserwacji i będą cieszyć nasze oko przez długie lata. Ich zaletą jest także materiał, z którego są wykonane, który jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

 

 

Panele ścienne 50cmx50cm

 

 

Panele ścienne 3D to doskonały pomysł na wyjątkowe i zachwycające wnętrze. Są łatwe w obsłudze oraz efektowne.

 

 

Zalety paneli dekoracyjnych 3D

 

 

Niewątpliwą ich zaletą jest to, że są lekkie i łatwe w montażu. Nie trzeba w tym celu zatrudniać fachowca. Mają różne rozmiary, dzięki czemu można nimi pokryć też duże powierzchnie. Są także trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie zatrzymują pary wodnej, dzięki czemu powierzchnia ściany, która znajduje się za dekoracją, nie jest narażona na wilgoć. Dodatkowym atutem jest także to, że panele ścienne 3D są niepalne.

 

 

Budowa panelu

 

 

Pojedyncze panele mogą mieć kształt prostokąta lub kwadratu. Na rynku dostępne są między innymi: panele ścienne MDF, panele ścienne gipsowe, panele ścienne miękkie, panele ścienne betonowe, drewniane, a także poliuretanowe, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne. Grubość płyty wynosi najczęściej 1,5 centymetra. Na rynku dostępne są różne wzory, które najczęściej nawiązują do figur geometrycznych (na przykład kwadratu lub koła). Nadają się zarówno do dekoracji salonu, jak i łazienki.
Podsumowanie Panele ścienne 3D doskonale wyglądają w mieszkaniu, jak i w domu. Są odporne na uszkodzenia i nadają pomieszczeniu niepowtarzalny styl.

 

DANE FIRMY:

Adres:

3D LINE s.c. 

ul. Leśnianka 62

34-300 Żywiec

telefon:

tel  33 474 09 45

fax 33 861 11 43

mob. 664 231 156

e-mail:

biuro@3d-line.pl